KAPAT
Uzakdoğudan getirttiğiniz özellikle çift simli HTC Modellerinde (HTC M7, M8, E8, 802W gibi) Google Play ve diğer Google uygulamaları bulunmamakta.

Google Market'teki diğer vazgeçilmez uygulamaları da yüklemeniz oldukça güç.

İşte çözümü!

HTC'nizde HTC Marketplace var ise:

HTC Marketplace"
burada "GMS"'yi aratınız.
HTC Marketplace'de GMS
Bu uygulamayı yükleyiniz.
Google Mobile Services
Uygulamayı yükledikten sonra program Temel Google Uygulamalarını (Google Play Market, Gmail, Google Haritalar, Chrome Tarsyıcı, Google Kitaplar,... Youtube, vb.) indirecektir.
GMS Download
İndirme tamamlandıktan sonra ekranda Çince bir mesaj çıkacaktır. Bu mesajın içerisinde gösterilen " *#*#442#*#* " tuşlarını girdiğinizde, sistem kapanıp açılacak ve ilgili uygulamaları yükleyecektir.br> Sonrasında açılınca uygulamalarınıza erişebilir, Google Play Merket'ten dilediğinizi, giriş yaptıktan sonra yükleyebilir, varsa eski uygulamalarınızı transfer edebilirsiniz.
Joomla'yı subdomain'e kurmaya kalktığınızda: No configuration file found and no installation code available. Exiting... hatasını alıyor, dakikalarca internette sorunun çözümüne dair araştırmalar yapıyor; ve ne deniyorsa yapmanıza rağmen çözüme ulaşamıyorsanız; basit bir çözüm de benden: Nedendir bilemiyorum ama Joomla 3.1'de, REDHAT - Linuz tabanlı hosting paketime rağmen kurulumu tekrarlamama; configuration.php dosyasını 5 sefer düzenlememe rağmen, bu hatayı baypas edemedim. Mysql database'im ayrı, FTP ayarlarım ana domaininki ile aynı idi. Yapmadığım bir bu kalmıştı dedim ve subdomain için ayrı bir FTP hesap tanımladım. Vala! Sorun gitti. If you are facing: No configuration file found and no installation code available. Exiting... error in your Joomla installation to a subdomain, try to add a separate FTP account for your subdomain. This will solve your problem. No need to search deeply for other things. But do not forget to update your configuration.php file with the new settings. Hope you can sleep well now.

BASINÇ VE ALAN KULLANARAK DEBİ HESABI

Günümüzde endüstride elektrik ne kadar öneme haiz ise hareket ve güç üretiminde akışkanlı sistemler de o kadar önemlidir.

Hidrolik bir pompa veya kompresörlü bir pnömatik veya buhar kazanlı bir sistemde akışkanı hareket ve gücü elde etmede medya olarak kullanan sistemlerin verimlilikleri, enerji kaynakları olan akışkan ile nitelik ve nicelik olarak saplıklı beslendiklerinde optimumdur.

Akışkanlı sistemlerde güç / hareket elde edilecek noktada istenen değerde sonuç elde edilebilmesinin yolu, ilgili noktaya olan enerji (akışkan) akışının istenen kapasitede (debide) olup olmadığının teyidine dayanır.

Debi (Q) = Alan (A) x Hız (v)'dir.

Ancak akışkanlı sistemlerde akışkanın hızı çoğu zaman ölçülmesi tercih edilen bir nicelik değildir. Daha ziyade akışkanın basıncı bilinmektedir. Dolayısıyla formülün basıncı içerisine alacak şekilde revize edilmesi gerekecektir.

Hız (v) = √(2·g·h)'dir.

g: Yerçekimi ivmesi olup, değeri deniz seviyesinde 9,81 m/s²'dir.

h: Basınç düşüsü ise, basınç (P) değerinden türetilir.

Basınç (P) = Akışkanın Yoğunluğu (ρ) x Yerçekimi ivmesi (g) x Basınç Düşüsü (h)'dir. Buradan h çekilerek

v= √(2·g·(P/ρ·g)

v= √(2·P/ρ) elde edilir.

İlk formülde hız yerine konularak:

Q = A·√(2·P/ρ)'dir.

Doğru neticenin elde edilebilmesi için birimlerin aynı cinsden olmasına dikkat edilmelidir.

Q: m³/s 

A: m²

P: N/m²

ρ: kg/m³

Son Dakika

ÜyelerimizeSayfayla Alakalı Reklamlar

Soylu Makina Süleyman Soylu PDF Yazdır e-Posta
Süleyman Soylu tarafından yazıldı   
Çarşamba, 04 Mayıs 2011 04:01

Soylu Makina - Sülayman Soylu

Un fabrikaları makinaları imalatı ile sektöre adım atan Soylu Makina, bu vizyonunu değiştirerek kendisini sektördeki ikinci el makina ve ekipmanların

  • ALIMI 
  • REHABİLİTE / RENOVASYONU 
  • SATIMI 
  • MONTAJI / DEVREYE ALINMASI

 konularında geliştirerek ülkemize katma değer üreten bir alanda öncü olmanın gururuyla Çorum'da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Mevcut un ve yem fabrikaların modernizasyonu,
Un - yem fabrikalarının sökümü,
Un ve yem fabrikalarının ikinci el makina ve ekipmanlarının satın alınması
Satın alına makina - ekipmanların doğrudan veya elden geçirilerek ( bakım - rehabilitasyon- modernizasyon) satılması,
Gerektiğinde yeni veya ikinci el makinalarla mevcut fabrikalarda kapasite artırımı, yeni un fabrikası kurulumu firmamızca gerçekleştirilmektedir.

Un ve Yem fabrikaları konusunda uzman kadrosu ile entegre ürün ve hizmetlerin üretiminde SOYLU MAKİNA güvenilir çözüm ortağınız olmaya hazırdır.

İster yeni ister ikinci el komple un fabrikası makinaları,

Mekanik, otomatik, havalı valsler,

Temizleme grubu makinaları (Yıkama, tarar, hava kanalı, triyör, taş ayırıcı, kabuk soyucu, kepek fırçası, pnömatik fan ve iletim gurubu, hava kilidi)

Öğütme grubu (Vals, Kare Elek, Çorum Eleği, İrmik Sasörü, Jet Filtre, Cebri Tav Makinası).

Otomatik Kantar, Yükleme ve Boşaltma ekipmanları.

Ayrıca 2012 yılı itibarıyle makina parkımıza kattığımız Vals Topu Diişleme ve Taşlama tezgahıyla, yeni ve revizyondan geçmesi gereken vals toplarınızın işlenmesinde de hizmetinizdeyiz.

SOYLU MAKINA - Suleyman Soylu

The company is especially experienced in second hand flour milling machinery.

Corum, being the most wellknown city in milling machinery all around the world, is supplying all types of machinery necessary for establishing a small capacity flour milling factory to a couple of tons per hour producing factories.

Soylu Makina is especially experienced in purchase and refurbishing and sales of second hand flour milling machinery and equipments.

Flour mills, tieur, wheat grains cleaning and processing machinery and equipments are our business topics.


Soylu Makina Süleyman Soylu 
Kücük Sanayi Sitesi 23. Cadde No: 4   19100 ÇORUM - TÜRKİYE     -   GPS: N: 40.521148 E:34.922983 
Telefax: +90 364 234 89 52 


120202_477_rst
LAST_UPDATED2